top of page
  • Obrázek autoraMichaela Valová

Takto to vypadá, když vám váš pejsek po svém odchodu řekne, že se k vám vrátí a pak se to stane.

Před dvěma lety nám zemřela zlatá labradorka Isis. Přišla k nám, když jsme žili v Austrálii a já měla z pobytu tam trochu depresi. Dva roky jsem si říkala, že pořídíme dětem psa – hodného, přátelského, klidného labradora a nejlépe fenku. Jednou jsem seděla v ložnici na zemi, právě když jsem prožívala takovou těžkou chvíli a můj vnitřní hlas mi řekl: „zvedni se, na internetu je právě tvůj pes“. Takže jsem vyskočila a našla v tu chvíli k mání jen dva labradory – psa a fenku. Do 15ti minut jsme vyjeli a fenka byla přesně ten pejsek o jakém jsem dva roky mluvila – do písmene.

Když jsme ji museli nechat před dvěma lety uspat, tak mi druhý den v duchu řekla: „Já se k vám vrátím a dám ti vědět kdy a jak mě najdeš“. Neměla jsem už potřebu mít žádného jiného psa, Isis bylo pro mě naprosto úžasná a měla jsem pocit, že to proč k nám přišla se naplnilo. Ale zase mi přišla zpráva“ „Vrátím se jako labrador, ale budu mít tentokrát živější povahu“. Pak jsem i vnímala různé důvody jejího návratu.

Rok a půl nato se mi zdál sen, živý a takové sny, když se mi zdají, tak se pak v mém životě něco podle nich začne dít. V tom snu jsem stála na autobusové zastávce a v náručí jsem držela pětiměsíční štěně zlatého labradora, které se mi opíralo packami o ramena. První co jsem zřetelně viděla bylo to, že má obrovské tlapy. Nikdy mě nenapadlo, že mají labradoři tak velké tlapy a pak jsem uviděla jak má od loktů až po ty tlapky srst čokoládovou, jinak byla celá zlatá.

V tom snu vedle mě stála na straně žena, která vypadala jak nějaká čarodějka a z druhé strany stál určitý muž.

Ráno, když jsem se probudila, tak jsem věděla, že se mi Isis ozvala a že indicie jsou velké tlapy, čokoládový labrador a něco důležité přijde až jí bude pět měsíců, ale že i ten údaj pět měsíců je jedno ze znamení. Když jsem později ten den čekala na zastávce na vlak, vedle mě stála žena z mého snu a ve vlaku si ke všemu sedla na sedačky za mnou. Po celou dobu jízdy mumlala divná slova, že mě to evokovalo tu čarodějku ze snu. Ta žena se učila pravděpodobně pro nás dost těžko vyslovitelný jazyk, ale potvrzení z mého snu přišlo.

Řekla jsem dětem, že jedna z indicií jsou velké tlapy, tak ať dávají pozor, kde se to objeví a že se možná Isis narodí tentokrát čokoládová. Do dvou dní mi volala mladší dcera s tím, že když řekla kamarádce, že budeme mít asi štěně labradora, tak první věc, kterou kamarádka řekla: „Jé ti labradoři mají, ale velké tlapy“. Takže jsem věděla, že je to tady.

Pak jsem o svém snu povídala jedné své přítelkyni a když jsem jí ho dovyprávěla, tak se na mě podívala a říká: „No já vím, kde se asi tvůj pejsek narodí, já sama odtamtud mám také labradora“, jsou to chovatelé organizace Pomocné tlapky. A najednou se prostor kolem nás jakoby zmagnetizoval a obě jsme měly pocit, že nás to povalí na zem.

Má přítelkyně zavolala jedné z chovatelek a řekla jí, že má pro ni takový trochu mystický příběh, že se u nich asi narodí pejsek, který se někomu ohlásil ve snu, ale že nebude více říkat. Chvíli spolu mluvily a pak ta žena zničehonic povídá: „Pamatuješ si, jak jsi tady byla na návštěvě a já jsem tady měla to pětiměsíční štěně čokoládového labradora, které mělo tak velké tlapy?“. A bylo to – všechny indicie z mého snu v jedné větě.

Abych to zkrátila – týden po narozeninách původní Isis se narodilo 8 černých labradorů a tři hnědí, dva kluci a jedna světlounce hnědá, téměř až zlatohnědá fenka, která mezi všemi doslova svítila a která má skutečně obrovské tlapky.


Určitě nejsme jediní komu se toto stalo a jak mi Isis když odešla řekla: "Víš je krásné, že my se k vám můžeme vrátit znovu tak jak nás znáte a pokračovat s vámi v tom příběhu jako vaši zvířecí přátelé. Ale když se chce třeba k někomu narodit babička, už to v tom životě nejde stejně, může přijít jako dítě, vnouče, nebo jiný člen rodiny, ale nemůže přijít v té samé roli.. My vás můžeme provázet třeba i celý život, jestli to chcete."


Tak tady vítej znovu Isis Galéné.
157 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page